W dniu 21.12.2021r.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie,  ul. Poznańska 22, 00-685 Warszawa otrzymała z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego środki ochrony indywidualnej:

Kombinezon ochrony biologicznej - 5600 sztuk

 

Asortyment został dostarczony  przez  61 Batalion Lekkiej Piechoty w Grójcu.
 

Serdecznie dziękujemy.

W dniu 06.12.2021r.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Warszawie,  ul. Poznańska 22, 00-685 Warszawa otrzymała z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego środki ochrony indywidualnej:

Kombinezon ochrony biologicznej w ilości 15400 szt.

- Maski jednorazowe Chirurgiczne 300 000 szt.

 

Asortyment został dostarczony  przez  61 Batalion Lekkiej Piechoty w Grójcu.
 

Serdecznie dziękujemy.

W dniu 27.09.2021 r.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie otrzymała środki ochrony indywidualnej zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020”, w postaci Rękawiczek Nitrylowe w ilości 100 000 szt.
 
Serdecznie dziękujemy za kolejne wsparcie naszej jednostki.

W Dniu 03.09.2021

Otrzymaliśmy kolejne środków ochrony indywidualnej zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2
 

- Ochraniacze na obuwie - 500 par.
- Rękawiczki jednorazowe - 10 000 szt.
- Kombinezony ochronne -  1100 szt.
- Fartuchy Chirurgiczne -  800 szt.
- Maska FFP2 i KN95 -  4000 szt.
- Maski chirurgiczne  - 10 000 szt.

 

Bardzo dziękujemy za przekazanie nam środków ochrony indywidualnej

Aż 10 super nowoczesnych ambulansów przyjechało do stolicy - 24.08.2021 r.

Gigantyczne wsparcie samorządu województwa mazowieckiego dla stołecznego pogotowia. 

Warszawskie Pogotowie Ratunkowe zbroi się w najnowocześniejsze w Europie ambulanse. W szczycie drugiej i trzeciej fali przyjechało ich aż 29, teraz jeszcze 10. Skala inwestycji w sprzęt jest tak duża, że stołeczne pogotowie jest już czołówce najlepiej wyposażonych stacji pogotowia ratunkowego w Europie. 

Karetki m.in. trafią do Otwocka, Sulejówka i Wołomina. Są to ambulanse specjalistyczne, w których pracują zespoły trzyosobowe z lekarzem. Pozostałe siedem ambulansów trafi do zespołów podstawowych z Grochowa, Woli, Pragi, Raszyna, Ursynowa, Pruszkowa i Tłuszcza.

To pojazdy typu „C” zbudowane na podwoziu samochodów Volkswagen Crafter kosztowały aż 5 milionów 656 tysięcy złotych. Każdy ambulans wyposażony jest w:
- nosze transportowe,
- transporter,
- krzesełko kardiologiczne samojezdne,
- respirator transportowy,
- urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej,
- deskę ortopedyczną,
- defibrylator.

W każdym ambulansie możliwa jest teletransmisja danych medycznych do centrum teletransmisji WSPRiTS "Meditrans" SPZOZ w Warszawie 

Stołeczne Pogotowie Ratunkowe – od 124 lat razem 

W kraju rozpoczęła się wielka operacja testowania przesiewowego na obecność koronawirusa COVID-19, która obejmuje nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Według informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach do piątku zgłosiło się około 165 tys. osób. Do ich dyspozycji  jest 600 punktów wymazowych. Akcję wspiera też 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej. Na Mazowszu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" SPZOZ w Warszawie uruchomiła aż siedem dodatkowych mobilnych zespołów wymazowych.

 

Informacje na temat liczby chętnych osób, które chciały poddać się testowi zbierały kuratoria oświaty od dyrektorów szkół i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Każdy kto się zgłosił otrzyma teraz odpowiednie skierowanie,

a następnie SANEPID zdecyduje o miejscu wykonania testu. Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR.

Proces testowania jest dobrowolny i bezpłatny.

 

Mazowsze jest największym pod względem powierzchni i ludności województwem w Polsce. To aż 35 558 km².

Liczby robią wrażenie, dlatego ważne jest, by na tak dużym obszarze punktów badań było jak najwięcej.

 

Ważne jest też, by były one mobilne i znajdowały się tam, gdzie tego potrzebują ludzie, dlatego WSPRiTS „Meditrans" SPZOZ w Warszawie zdecydowała się wesprzeć rząd w procesie testowania. Wszystkim zależy bowiem na tym,

by proces był realizowany sprawnie i szybko. Nauczyciele jak najszybciej chcą wiedzieć czy mają wynik negatywny

czy pozytywny. Zespoły wymazowe pracują bez żadnych ograniczeń czasowych, a więc do skutku. Ich czas pracy jest uzależniony od liczby osób, które do nich trafią. Jedyną granicą dla nas jest data. Testowanie zakończy się 15 stycznia.
 
Każdego dnia mobilne zespoły wymazowe „Meditrans" będą pracowały też w innym miejscu, co ma kluczowe znaczenie dla testowanych mieszkańców województwa. Lokalizacje ambulansów każdego dnia ustala Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.
 
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans" SPZOZ w Warszawie od marca 2020 roku jest na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Jako pierwsza w kraju uruchomiła dodatkowe ambulanse tzw. covidowe w stolicy. Była też jedną z pierwszych stacji w kraju, która uruchomiła specjalne mobilne zespoły wymazowe (od 16 do nawet 20). Teraz znów jest liderem, bo zorganizowała dodatkowo aż siedem mobilnych zespołów wymazowych do testowania wyłącznie nauczycieli.

    ARCHIWUM 2019       

   ARCHIWUM 2020       

AKTUALNOŚCI

Deklaracja dostępności

Created in Meditrans.