el: 22 852 10 09 
Fax: 22 853 21 90 
22 843 57 16 w. 158
22 843 57 16 w. 137

email:

zabezpieczenia@meditrans.waw.pl

Kontakt:

Professional Inc.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie

Kontakt:

 

Kancelaria
tel. 022 525 14 05
fax 022 525 13 80
e-mail: kancelaria@meditrans.waw.pl

 

Aktualności 2019

07.03.2018

        "Smogowe sztuczki"  - kampania antysmogowa

19.02.2019

 

 

Szanowni Państwo,

 

smog to problem, z którym na co dzień - szczególnie w sezonie grzewczym - muszą mierzyć się mieszkańcy Mazowsza. To temat ważny społecznie, o którym już się mówi, ale który nadal należy przybliżać. Zwłaszcza, gdy możemy wskazywać rozwiązania tego problemu. Dlatego zapraszamy do włączania się w prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego działania informacyjne i edukacyjne.

 

Zachęcamy do udostępniania na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych materiałów filmowych, które znajdziecie Państwo pod linkami:

  •  link do FB rzecznika prasowego urzędu marszałkowskiego:

https://www.facebook.com/rzecznik.prasowy.UMWM/videos/2190745947909816/

 

  •  „Smogowe sztuczki” na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=C16yPW0VhIE

 

  • Link do strony, z której można pobrać film (by np. móc go osadzić na swojej stronie):

http://powietrze.mazovia.pl/aktualnosci/wszystkie/antysmogowe-sztuczki

 

Zachęcamy również do odwiedzania strony www.powietrze.mazovia.pl, na której znajdują się aktualne informacje dotyczące działań samorządu Mazowsza w trosce o czyste powietrze.

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

nr tel. (22) 59 07 602

biuro.prasowe@mazovia.pl

07.03.2018

        Życzenia z okazji Dnia Kobiet

08.03.2019

07.03.2018

        Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

15.04.2019

07.03.2018

        Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

13.05.2019

07.03.2018

        #Przytul Miś dla pacjentów Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

07.2019

     Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ  w Warszawie przekazała pluszowe maskotki zebrane w naszej Akcji #Przytul Miś dla dzieci z sali wybudzeń Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

    W imieniu Dyrektora  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie Pana Karola Bielskiego maskotki przekazały: Pani Magdalena Lejza z-ca Dyrektora ds. Administracji i Sylwia Mróz - inicjatorka akcji  #PrzytulMiś.

   Mamy nadzieję, że nasz dar będzie dla Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” wsparciem w codziennej trudnej pracy na rzecz pacjentów, jak również może choć w małym stopniu ulży chorym dzieciom w dochodzeniu do zdrowia i umili pobyt w szpitalu.

07.03.2018

        Ćwiczenia "Metro"

24. 07.2019

   Dnia 24 lipca 2019 roku o godzinie 10:00 Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie uczestniczyły w ćwiczeniu „Metro” Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy i KM PSP Warszawa.

   Ćwiczenia miały na celu usprawnić współpracę pomiędzy służbami biorącymi udział w akcji ratowniczej i zweryfikować procedury ewakuacji metra. Miejscem ćwiczeń były stacje metra Targówek i Szwedzka. Pociąg przewożący ok. 50 osób uległ zapaleniu i stanął pomiędzy stacjami metra.

 

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w ćwiczeniu za współpracę i zaangażowanie.

07.03.2018

        Pożegnanie koleżanek przechodzących na emeryturę

20. 08.2019

   Zakończenie pracy zawodowej  jest istotną decyzją, której podjęcie stanowi zarazem stosowny moment  do spojrzenia wstecz i zatrzymania się w wirze codzienności. Taką decyzję podjęły dwie nasze koleżanki związane zawodowo z warszawskim pogotowiem ratunkowym przez wiele lat. Podczas uroczystych spotkań zorganizowanych z okazji  przejścia na emeryturę serdeczne życzenia i podziękowania za długoletnią pracę przekazał osobiście Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie, wyrażając jednocześnie nadzieję, że towarzyszy im satysfakcja z zawodowych dokonań i poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Nasze koleżanki również wyraziły wdzięczność za życzenia, kwiaty i upominki, ze wzruszeniem i łezką w oku podziękowały za wspólne lata pracy.

Kochanym emerytkom życzymy zdrowia i realizacji marzeń, które ze względu na obowiązki zawodowe musiały odłożyć na później. Teraz jest właśnie czas odpoczynku od pracy na rzecz czerpania radości z każdej chwili dnia. To czas nowych wyzwań i urzeczywistnienia pragnień i marzeń. Życzymy pogody ducha, twórczych sił i aktywności potrzebnej do realizowania swoich zamierzeń, a przede wszystkim życzymy dobrego zdrowia.

Dziękujemy za wieloletnią życzliwą współpracę, za okazywaną pomoc i dzielenie się swoim doświadczeniem zawodowym.

 

 

Emerytura – to czas,

gdy nie istnieją ograniczenia, ani zakazy.

Nawet szef żadnych poleceń nie wydaje.

Teraz zaczyna się nowe, lepsze życie”.

07.03.2018

        Karetka dla Pruszkowa

10. 09.2019

   W dniu 10 września 2019 roku w Oddziale Pruszków, Minister Zdrowia Pan Łukasz  Szumowski  i Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie Pan Karol Bielski podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości 400 000 zł na zakup karetki do Oddziału Pruszków w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów” . 
W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli także: Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera, przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawiciele Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie na terenie, którego znajduje się Oddział Pruszków (miejsce wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego), przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o. o., członkowie zespołów ratownictwa medycznego Oddziału Pruszków. 
Zakupiona w ramach ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów” karetka służyć będzie mieszkańcom Pruszkowa i powiatu pruszkowskiego. Ambulans wymaga wyposażenia w sprzęt medyczny zakupiony ze środków własnych WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie. Szacowany koszt wyposażenia ambulansu wyniesie około 100 000 zł. 
Już we wrześniu warszawskie pogotowie ratunkowe otrzyma 13 nowych ambulansów z pełnym wyposażeniem medycznym, które zostały zakupione z dotacji w wysokości 6 500 000 zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dotacja z Ministerstwa Zdrowia na jeden ambulans jest  jednym z elementów  wymiany  taboru  samochodowego  w  WSPRiTS  „Meditrans”  SPZOZ  w Warszawie.

Created in Meditrans.