Dokument pdf

09.11.2020

07.03.2018

09.11.2020

07.03.2018

13. 10.2020

07.03.2018

12. 10.2020

07.03.2018

Uroczyste przekazanie 6 nowych ambulansów sanitarnych, które będą służyć mieszkańcom Warszawy i okolicznych powiatów.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy wzięli udział w tej uroczystości i którzy są przyjaciółmi WSPRiTS Meditrans, szczególnie:

- Pani Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, 

- Pan Paweł Rabiej Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, 

- Pan Marcin Podsędek Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego,     Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, 

- Pani Ewa Lubianiec Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego wraz z                        Naczelnikiem, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Panią Sylwią Wolny, 

- Pani Anna Brzezińska Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, 

- Pani Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo Radna Sejmiku                      Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, 

- Pan Bartosz Wiśniakowski Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zastępca      Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, 

- Pani Aleksandra Śniegocka-Goździk Radna m.st. Warszawy, 

- Pan Jakub Berent Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, 

- Pani Anna Drewniak przedstawiciel Rady Społecznej, Radna Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. 

 

Dziękujemy również wszystkim Pracownikom WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie oraz księdzu kanonikowi Tomaszowi Zaperty Proboszczowi Parafii Św. Barbary w Warszawie za poświęcenie karetek

 

Karol Bielski - Dyrektor

Sylwia Anna Mróz - Radna Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

 

Sejmik Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Zdrowe Mazowsze

#Meditrans #pogotowieMeditrans #pogotowieratunkowe #Warszawa #ambulans #karetka #Mazowsze

05. 08.2020

07.03.2018

Na ulice stolicy wyjadą 4 najnowocześniejsze ambulanse.

To odpowiedź WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie na lawinowy wzrost wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego spowodowany szalejącą pandemią koronawirusa COVID-19.

Ambulanse typu „C” zostały zbudowane na bazie Fiata Ducato. Są wyposażone        w wiele nowoczesnych systemów: w ABS, ASR, , EBD i ESP. Każdy pojazd wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny: defibrylator transportowy z możliwością teletransmisji danych medycznych do centrum teletransmisji WSPRiTS Meditrans SPZOZ w Warszawie. Oznacza to, że w trakcie przewożenia pacjenta do szpitala możliwe będzie prowadzenie konsultacji kardiologicznych w czasie rzeczywistym (telemedycyna). W karetkach znalazły się także: transporter i nosze transportowe, a także profesjonalne urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.

Ambulanse będą wykorzystywane jako jednostki intensywnej opieki, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów, a więc do ratowania życia    w najcięższych przypadkach jego zagrożenia. 

Inwestycja pochłonęła blisko dwa miliony czterysta tysięcy złotych.

Stanowisko Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie działań i przedsięwzięć koordynacyjnych w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa mazowieckiego w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 

Odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA”

Minister Zdrowia dr n. ekon. Adam Niedzielski w dniu 14 września 2020 r. przyznał odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” pracownikom stacji pogotowia ratunkowego zrzeszonych w Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 30 odznak z 328 przyznanych zostało pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie. Są to pracownicy szczególnie zaangażowani w działania na rzecz zwalczania pierwszej fali epidemii Covid-19.

13 października 2020 r., w Dniu Ratownictwa Medycznego zostały wręczone pierwsze odznaki. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i składamy podziękowania za Wasz trud, pracę pełną poświęcenia i pasji. Życzymy satysfakcji z niesienia pomocy i ratowania ludzkiego życia oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

W związku z panującą epidemią odznaki będą wręczane sukcesywnie.


Podziękowania, w imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego, przygotowane przez Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Panią Elżbietę Lanc, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego dla wszystkich darczyńców i sponsorów, którzy w czasie pandemii wspomagali wojewódzkie podmioty lecznicze.

27. 05.2020

07.03.2018

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej ❤️

W tym roku bardzo szczególny. To właśnie Pielęgniarki, obok Lekarzy i Ratowników Medycznych są wielkimi bohaterami czasu pandemii 👨‍⚕️👩‍⚕️🚑

Pięknie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i trud każdego dnia 💐 

Co roku podczas uroczystej gali organizowanej przez Warszawską Izbę Pielęgniarek i Położnych wręczane są specjalne wyróżnienia 🏆 

Niestety w tym roku, z powodu epidemii, gala się nie odbyła.

Wyróżnienia Dyrektora WSPRiTS "Meditrans", na skromnej uroczystości w naszej siedzibie otrzymały dwie Panie pielęgniarki: 

Katarzyna Czerwonka 🌹

i Krystyna Dembińska🌹

Moc serdeczności i ogromne wyrazy szacunku ❤️

12. 05.2020

07.03.2018

Szanowni Państwo,

w imieniu Pani Małgorzaty Popławskiej Prezes Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ, informuję iż Grupa Aviva przygotowała bezpłatne ubezpieczenie dla medyków.

Ze szczegółami ofert mogą Państwo zapoznać się na stronie: https://www.aviva.pl/ubezpieczamy-medykow/

Małgorzata Bartochowska

Biuro ZPRM SP ZOZ

21. 04.2020

07.03.2018

Szanowni Państwo

    Uczniowie - wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom za trud walki z koronawirusem i opiekę nad chorymi.

06. 04.2020

07.03.2018

25. 03.2020

07.03.2018

25. 03.2020

07.03.2018

W imieniu Zespołów Ratownictwa Medycznego serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Starakowi - Prezesowi firmy Polpharma S.A. za posiłki z restauracji Belvedere, herbaty i soki z Herbapolu dostarczane codziennie do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie. Jest to ogromne wsparcie dla tych wszystkich, którzy całą dobę niosą pomoc pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia i życia. DZIĘKUJEMY BARDZO!

24. 03.2020

07.03.2018

07. 03.2020

07.03.2018

03. 03.2020

07.03.2018

 

Aktualności 2020

Deklaracja dostępności

Created in Meditrans.