el: 22 852 10 09 
Fax: 22 853 21 90 
22 843 57 16 w. 158
22 843 57 16 w. 137

email:

zabezpieczenia@meditrans.waw.pl

Kontakt:

Professional Inc.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie

Kontakt:

 

Kancelaria
tel. 022 525 14 05
fax 022 525 13 80
e-mail: kancelaria@meditrans.waw.pl

 

Aktualności 2018

        "Mazowsze dla Syrii"  

07.03.2018

      

Szanowni Państwo,

Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego zwrócił się z prośbą o wsparcie inicjatywy „Mazowsze dla Syrii”. Jej celem jest zebranie środków na odbudowę szkoły w Yabrud, mieście położonym niedaleko starożytnej Palmiry.

Nie pozostańmy obojętni.

 

Informacje o akcji dostępne są na stronie:

http://pkwp.org/mazowszedlasyrii

07.03.2018

      

Drogie Panie!
Dzień Kobiet należałoby w zasadzie świętować cały rok. Niech jednak ten dzień będzie jednym z tych wyjątkowych. Życzę Wam, abyście były szczęśliwe i spełnione, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Życząc dobrego dnia (i miłej pracy), serdecznie pozdrawiam każdą z Pań. 

 

https://www.mazovia.pl/multimedia/art,692,62,zyczenia-z-okazji-dnia-kobiet.html

 

Pozdrawiam,

 

Adam Struzik

Marszałek Województwa Mazowieckiego

 

        "Życzenia z okazji Dnia Kobiet"  

08.03.2018

07.03.2018

        "Życzenia od Dyrektora WSPRiTS"  

16.03.2018

07.03.2018

        "Życzenia od Marszałka Województwa Mazowieckiego"  

23.03.2018

07.03.2018

        "Spotkanie wielkanocne"  

23.03.2018

     Święta Wielkanocne, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji to święta szczególne, to czas refleksji, nadziei, radości i pojednania. To również okazja do spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Z tej okazji w dniu 23 marca 2018 r roku w budynku przy ul. Woronicza 19 oraz w Szkole Ratownictwa przy ul. Brzeskiej 12 odbyły się uroczyste spotkania przy symbolicznym wielkanocnym stole. Jak co roku dyrekcji oraz pracownikom towarzyszyli zaproszeni goście: Pan Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Kazimierz Wężyk  Członek Rady Społecznej oraz ks. prał. Arkadiusz Zawistowski - Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

     Wicemarszałek Pan Wiesław Raboszuk złożył serdeczne życzenia wielkanocne w swoim imieniu, a także w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Pani Elżbiety Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Życzył zdrowych, radosnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt. Pan Dyrektor Karol Bielski również złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne podkreślając, że święta to czas dla rodziny,  a pracując w WSPRiTS „Meditrans” tworzymy razem pogotowiarską rodzinę. Powiedział także, że Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego przekazał na jego ręce list z życzeniami dla wszystkich pracowników. Życzenia złożył także ksiądz prałat Arkadiusz Zawistowski, który życzył przede wszystkim spokoju i odpoczynku od codziennych obowiązków i trosk oraz  poświęcił potrawy świąteczne. Wszyscy uczestnicy spotkania dzieląc się symbolicznym jajkiem złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia. Wielkanocne spotkanie upłynęło w spokojnej, przepełnionej refleksją i zadumą atmosferze.

 

07.03.2018

        "Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki"  

14.05.2018

     W dniu 14 maja 2018 r. w Sali Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, których organizatorem była Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Uroczyste obchody to doskonała okazja, aby nagrodzić pielęgniarki i położne, które dbają na co dzień o nasze zdrowie i komfort leczenia. Pośród wielu uhonorowanych i wyróżnionych pielęgniarek za długoletnią pracę, zaangażowanie oraz profesjonalizm i oddanie na rzecz i trud włożony w opiekę nad pacjentami znalazły się również nasze koleżanki, które zostały uhonorowane min. odznaką honorową Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz wyróżnieniem Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego  i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie Karola Bielskiego, który w podziękowaniu za włożony wkład pracy wręczył wyróżnionym Paniom bukiety kwiatów. Wszystkim Pielęgniarkom zatrudnionym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie składamy serdeczne podziękowania za serce i wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków, laureatkom serdecznie gratulujemy wyróżnień. Uroczystość zakończyła się koncertem Beaty Kozidrak pt. „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”.

07.03.2018

        "Przytul Misia"  

21.05.2018

W dniu 21 maja 2018 r. Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie odebrał  z rąk Tomasza Menciny Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Zastępców Burmistrza Magdaleny Lerczak i Artura Wołczackiego maskotki - misie, które będą ofiarowane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Maskotki są niezastąpionym wsparciem psychologicznym, gdyż pozwalają dziecku choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, łagodzą ich ból oraz uraz psychiczny wywołany dramatycznym przeżyciem. Wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego do dzieci stanowią duży procent w stosunku do wszystkich realizowanych wyjazdów, a pluszowe maskotki stały się wręcz obowiązkowym wyposażeniem naszych ambulansów

Akcję „PRZYTUL MISIA” zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy we współpracy z naszą jednostką.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom za to, że zechcieli wesprzeć naszych małych pacjentów.

Zorganizowana przy naszej współpracy przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zbiórka pluszaków jest kontynuacją akcji, której pomysłodawczynią jest radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w naszym pogotowiu.

07.03.2018

        "Rallye Rejviz 2018"  

23-27.05.2018

Profesjonalizm i skuteczność działania - trzecie miejsce

w Rallye Rejviz 2018

W dniach 23 – 27 maja 2018 r.  odbył się Międzynarodowy Konkurs  Profesjonalny i ćwiczenia dla zespołów ratownictwa medycznego Rallye Rejviz w Czechach. Zawody Rallye Rejviz   są zawodami w Ratownictwie Medycznym i miały swój początek w 1997 roku. Podczas wszystkich konkurencji rywalizacja jest na drugim planie, a głównym celem zawodów jest doskonalenie umiejętności zespołów ratownictwa medycznego. Udział w Rallye Rejviz  daje możliwość konkurowania i wymiany doświadczeń jak i wiedzy od ekip z takich krajów jak Japonia, USA, Canada, Wielka Brytania czy nawet Australia. Zawody odbywają się w różnych kategoriach, w których łącznie udział bierze około 100 zespołów ratownictwa medycznego.

Zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”  w Warszawie zajął III miejsce w kategorii Paramedic Crews,  w której uczestniczyło 15 załóg. Zajęcie III miejsca w tak prestiżowych zawodach świadczy o wysokim stopniu profesjonalizmu, skuteczności i jakości działania.

Panowie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć zawodowych.

07.03.2018

        "Dzień Dziecka w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim"  

04.06.2018

 

W dniu 4 czerwca 2018 r. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie uczestniczyła w organizowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki obchodach święta najmłodszych. Ratownicy Medyczni zaprezentowali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali w jaki sposób wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Chętni mieli okazję samodzielnie ćwiczyć masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia wnętrza ambulansu.  Dla dzieci biorących udział w ćwiczeniach zostały przygotowane drobne upominki.

07.03.2018

        "Dzień Dziecka na Ochocie"  

03.06.2018

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie wzięła także udział w obchodach Dnia Dziecka na warszawskiej Ochocie. 3 czerwca 2018 r. w Parku Szczęśliwickim podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka Ratownicy Medyczni poprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej, który jest zawsze bardzo ważnym elementem edukacji najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszył się ambulans medyczny. Do ambulansu trafiły maskotki zbierane w ramach akcji Przytul Misia.

07.03.2018

        "Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów"  

03.06.2018

 

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uczestniczyła w obchodach Dnia Dziecka. Dzieci, a także dorośli wzięli udział w zajęciach pierwszej pomocy medycznej. Ratownicy Medyczni przeszkolili ponad 400 dzieci, które otrzymały Certyfikat Małego Ratownika.

07.03.2018

        "IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym"  

06-08.06.2018

Trzecie miejsce  i zespół FAIR PLAY w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym

 

W dniach 6 - 8 czerwca 2018 r. odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, których  organizatorem było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie. W mistrzostwach udział wzięło 15 załóg z całej Polski.

Zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i puchar za wygraną konkurencję „Orzeszek”.

Za wykazaną postawę zespół otrzymał dyplom FAIR PLAY. W trakcie mistrzostw nasz zespół był świadkiem wypadku drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. Panowie natychmiast przerwali wykonywanie zadania w ramach prowadzonej konkurencji i zajęli się udzieleniem fachowej pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku.

Gratulujemy postawy oraz zdobytych nagród.

07.03.2018

        "Festyn Rodzinny "Dla Niepodległej"  

09.06.2018

Przedstawiciela Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie nie zabrakło również na  Festynie Rodzinnym „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 264 przy ul. W. Majewskiego Skorochód 17 w dniu 9 czerwca 2018 r. Uczniowie Szkoły oraz ich rodzice mieli okazję pod fachowym okiem ratownika medycznego przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo – oddechowej) oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia. Festyn był także okazją zbierania kolejnych maskotek w ramach akcji ”Przytul Misia”, które będą pomagały ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach.

07.03.2018

        "Bezpieczne Wakacje z Para Prezydencką"  

11.06.2018

Kolejny już raz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie wzięła udział w wydarzeniu pn. „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, które odbyło się 11 czerwca 2018 r. w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” skierowane były dla najmłodszych – dzieci  z przedszkoli i szkół podstawowych.

Podczas wydarzenia ratownicy medyczni zaprezentowali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzili krótkie szkolenia dla dzieci z zakresu umiejętności szybkiego reagowania w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu lub życiu. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wnętrza ambulansu wraz wyposażeniem medycznym.

07.03.2018

        "Finał akcji"Przytul Misia" na Warszawskiej Ochocie"  

12.06.2018

12 czerwca 2018 r.  na terenie Szkoły Podstawowej nr 152 im. Marii Dąbrowskiej w Warszawie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 4 odbył się finał akcji Przytul Misia” - zbiórka misiów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie w dzielnicy Warszawa Ochota. Pomysłodawczynią akcji była radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w naszym pogotowiu. Do akcji bardzo chętnie przyłączył się Zarząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Do udziału w akcji włączyły się także kolejne dzielnice Warszawy.

07.03.2018

        "CRASH 2018"  

13.06.2018

W dniu 13 czerwca 2018 r, przy ul. Ziemowita 29 w Warszawie, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy zorganizowało ćwiczenia pk. „CRASH 2018”. Scenariusz zakładał wystąpienie zdarzenia masowego z udziałem dzieci (około 30), którym pierwszej pomocy udzielać miała inna grupa dzieci. Celem ćwiczenia było sprawdzenie i przetrenowanie umiejętności dzieci w zakresie udzielania pomocy poszkodowanym na miejscu zdarzenia.

W wypadku drogowym poszkodowane zostały 52 osoby, głównie dzieci z autokaru, który  w wyniku zderzenia z samochodem osobowym przewrócił się na bok. Pierwszej pomocy ofiarom wypadku udzielili uczniowie – wezwali pomoc dzwoniąc pod numer 112, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zajęli się rannymi. Pomoc uczniów szybko wsparły wezwane na miejsce zdarzenia odpowiednie służby. Ofiary zostały poddane segregacji „Triage na podstawie, której ustalono, iż do grupy czerwonej zaliczono 20 ofiar, żółtej 11, zielonej 19. Ofiar śmiertelnych nie było.

W ćwiczeniach brał udział Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w  Warszawie.

07.03.2018

        "Zakończenie zbiórki Misiów na Bielanach"  

15.06.2018

W dniu 15 czerwca 2018 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i zakończenie zbiórki maskotek w ramach akcji „Przytul Misia”. Pan Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie podziękował w imieniu naszych najmniejszych pacjentów Pani Magdalenie Lerczak Burmistrz Dzielnicy Bielany za przyłączenie się, udział i wsparcie akcji „Przytul Misia” .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i wszystkim ofiarodawcom. Szczególnie podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Mróz Radnej Dzielnicy Ochota, za inicjatywę i zaangażowanie.

07.03.2018

        "Za zasługi dla ochrony zdrowia"  

13.07.2018

W dniu 13 lipca br. Pan dr Marek Pawlina wieloletni lekarz zespołów ratownictwa medycznego odebrał z rąk Pana Karola Bielskiego Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie odznakę honorową przyznaną przez Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Ze względu na ilość obowiązków służbowych Pan dr Marek Pawlina nie mógł odebrać wyróżnienia podczas obchodów jubileuszowych warszawskiego pogotowia ratunkowego, które odbyły się    w ubiegłym roku.

Pan Dyrektor Karol  Bielski podziękował Panu dr Markowi Pawlinie za jego dotychczasową pracę na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego, za jego serdeczność, za podejście do problemów pacjenta, za życzliwość.

Panie Doktorze życzymy zdrowia, pracy, która przynosi satysfakcję i spełnienie, szacunku pacjentów  - dzięki, któremu mamy przekonanie, że nasza praca ma sens, życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

    Created in Meditrans.