Created in Meditrans.

WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO 

i  TRANSPORTU SANITARNEGO "MEDITRANS" SPZOZ

W WARSZAWIE

Deklaracja dostępności

 

Aktualności 2018

07.03.2018

      

Szanowni Państwo,

Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego zwrócił się z prośbą o wsparcie inicjatywy „Mazowsze dla Syrii”. Jej celem jest zebranie środków na odbudowę szkoły w Yabrud, mieście położonym niedaleko starożytnej Palmiry.

Nie pozostańmy obojętni.

 

Informacje o akcji dostępne są na stronie:

http://pkwp.org/mazowszedlasyrii

07.03.2018

      

Drogie Panie!
Dzień Kobiet należałoby w zasadzie świętować cały rok. Niech jednak ten dzień będzie jednym z tych wyjątkowych. Życzę Wam, abyście były szczęśliwe i spełnione, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Życząc dobrego dnia (i miłej pracy), serdecznie pozdrawiam każdą z Pań. 

 

https://www.mazovia.pl/multimedia/art,692,62,zyczenia-z-okazji-dnia-kobiet.html

 

Pozdrawiam,

 

Adam Struzik

Marszałek Województwa Mazowieckiego

 

08.03.2018

07.03.2018

16.03.2018

07.03.2018

23.03.2018

07.03.2018

23.03.2018

     Święta Wielkanocne, to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W polskiej tradycji to święta szczególne, to czas refleksji, nadziei, radości i pojednania. To również okazja do spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Z tej okazji w dniu 23 marca 2018 r roku w budynku przy ul. Woronicza 19 oraz w Szkole Ratownictwa przy ul. Brzeskiej 12 odbyły się uroczyste spotkania przy symbolicznym wielkanocnym stole. Jak co roku dyrekcji oraz pracownikom towarzyszyli zaproszeni goście: Pan Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Kazimierz Wężyk  Członek Rady Społecznej oraz ks. prał. Arkadiusz Zawistowski - Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

     Wicemarszałek Pan Wiesław Raboszuk złożył serdeczne życzenia wielkanocne w swoim imieniu, a także w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Pani Elżbiety Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Życzył zdrowych, radosnych i spędzonych w gronie najbliższych świąt. Pan Dyrektor Karol Bielski również złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne podkreślając, że święta to czas dla rodziny,  a pracując w WSPRiTS „Meditrans” tworzymy razem pogotowiarską rodzinę. Powiedział także, że Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego przekazał na jego ręce list z życzeniami dla wszystkich pracowników. Życzenia złożył także ksiądz prałat Arkadiusz Zawistowski, który życzył przede wszystkim spokoju i odpoczynku od codziennych obowiązków i trosk oraz  poświęcił potrawy świąteczne. Wszyscy uczestnicy spotkania dzieląc się symbolicznym jajkiem złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia. Wielkanocne spotkanie upłynęło w spokojnej, przepełnionej refleksją i zadumą atmosferze.

 

07.03.2018

14.05.2018

     W dniu 14 maja 2018 r. w Sali Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, których organizatorem była Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych. Uroczyste obchody to doskonała okazja, aby nagrodzić pielęgniarki i położne, które dbają na co dzień o nasze zdrowie i komfort leczenia. Pośród wielu uhonorowanych i wyróżnionych pielęgniarek za długoletnią pracę, zaangażowanie oraz profesjonalizm i oddanie na rzecz i trud włożony w opiekę nad pacjentami znalazły się również nasze koleżanki, które zostały uhonorowane min. odznaką honorową Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz wyróżnieniem Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego  i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie Karola Bielskiego, który w podziękowaniu za włożony wkład pracy wręczył wyróżnionym Paniom bukiety kwiatów. Wszystkim Pielęgniarkom zatrudnionym w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie składamy serdeczne podziękowania za serce i wysiłek wkładany w wykonywanie codziennych obowiązków, laureatkom serdecznie gratulujemy wyróżnień. Uroczystość zakończyła się koncertem Beaty Kozidrak pt. „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”.

07.03.2018

21.05.2018

W dniu 21 maja 2018 r. Karol Bielski Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie odebrał  z rąk Tomasza Menciny Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Zastępców Burmistrza Magdaleny Lerczak i Artura Wołczackiego maskotki - misie, które będą ofiarowane każdemu pokrzywdzonemu w wypadku dziecku podczas pomocy udzielanej przez zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Maskotki są niezastąpionym wsparciem psychologicznym, gdyż pozwalają dziecku choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, łagodzą ich ból oraz uraz psychiczny wywołany dramatycznym przeżyciem. Wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego do dzieci stanowią duży procent w stosunku do wszystkich realizowanych wyjazdów, a pluszowe maskotki stały się wręcz obowiązkowym wyposażeniem naszych ambulansów

Akcję „PRZYTUL MISIA” zorganizował Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy we współpracy z naszą jednostką.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom za to, że zechcieli wesprzeć naszych małych pacjentów.

Zorganizowana przy naszej współpracy przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zbiórka pluszaków jest kontynuacją akcji, której pomysłodawczynią jest radna Dzielnicy Ochota Sylwia Mróz, pracująca na co dzień w naszym pogotowiu.

07.03.2018

23-27.05.2018

Profesjonalizm i skuteczność działania - trzecie miejsce

w Rallye Rejviz 2018

W dniach 23 – 27 maja 2018 r.  odbył się Międzynarodowy Konkurs  Profesjonalny i ćwiczenia dla zespołów ratownictwa medycznego Rallye Rejviz w Czechach. Zawody Rallye Rejviz   są zawodami w Ratownictwie Medycznym i miały swój początek w 1997 roku. Podczas wszystkich konkurencji rywalizacja jest na drugim planie, a głównym celem zawodów jest doskonalenie umiejętności zespołów ratownictwa medycznego. Udział w Rallye Rejviz  daje możliwość konkurowania i wymiany doświadczeń jak i wiedzy od ekip z takich krajów jak Japonia, USA, Canada, Wielka Brytania czy nawet Australia. Zawody odbywają się w różnych kategoriach, w których łącznie udział bierze około 100 zespołów ratownictwa medycznego.

Zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans”  w Warszawie zajął III miejsce w kategorii Paramedic Crews,  w której uczestniczyło 15 załóg. Zajęcie III miejsca w tak prestiżowych zawodach świadczy o wysokim stopniu profesjonalizmu, skuteczności i jakości działania.

Panowie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć zawodowych.

07.03.2018

04.06.2018

 

W dniu 4 czerwca 2018 r. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie uczestniczyła w organizowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki obchodach święta najmłodszych. Ratownicy Medyczni zaprezentowali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazali w jaki sposób wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Chętni mieli okazję samodzielnie ćwiczyć masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia wnętrza ambulansu.  Dla dzieci biorących udział w ćwiczeniach zostały przygotowane drobne upominki.

07.03.2018

03.06.2018

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie wzięła także udział w obchodach Dnia Dziecka na warszawskiej Ochocie. 3 czerwca 2018 r. w Parku Szczęśliwickim podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka Ratownicy Medyczni poprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej, który jest zawsze bardzo ważnym elementem edukacji najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszył się ambulans medyczny. Do ambulansu trafiły maskotki zbierane w ramach akcji Przytul Misia.

07.03.2018

03.06.2018

 

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uczestniczyła w obchodach Dnia Dziecka. Dzieci, a także dorośli wzięli udział w zajęciach pierwszej pomocy medycznej. Ratownicy Medyczni przeszkolili ponad 400 dzieci, które otrzymały Certyfikat Małego Ratownika.

07.03.2018

06-08.06.2018

Trzecie miejsce  i zespół FAIR PLAY w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym

 

W dniach 6 - 8 czerwca 2018 r. odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, których  organizatorem było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie. W mistrzostwach udział wzięło 15 załóg z całej Polski.

Zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i puchar za wygraną konkurencję „Orzeszek”.

Za wykazaną postawę zespół otrzymał dyplom FAIR PLAY. W trakcie mistrzostw nasz zespół był świadkiem wypadku drogowego, w którym uczestniczył motocyklista. Panowie natychmiast przerwali wykonywanie zadania w ramach prowadzonej konkurencji i zajęli się udzieleniem fachowej pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku.

Gratulujemy postawy oraz zdobytych nagród.

07.03.2018

09.06.2018

Przedstawiciela Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie nie zabrakło również na  Festynie Rodzinnym „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 264 przy ul. W. Majewskiego Skorochód 17 w dniu 9 czerwca 2018 r. Uczniowie Szkoły oraz ich rodzice mieli okazję pod fachowym okiem ratownika medycznego przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo – oddechowej) oraz zwiedzić wnętrze karetki pogotowia. Festyn był także okazją zbierania kolejnych maskotek w ramach akcji ”Przytul Misia”, które będą pomagały ratownikom w ratowaniu dzieci uczestniczących w wypadkach.