VIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym

Tel: 22 852 10 09 
Fax: 22 853 21 90 
22 843 57 16 w. 158
22 843 57 16 w. 137

email:

zabezpieczenia@meditrans.waw.pl

Kontakt:

Professional Inc.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego

i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie

Kontakt:

 

Kancelaria
tel. 022 525 14 05
fax 022 525 13 80
e-mail: kancelaria@meditrans.waw.pl

 

Aktualności 

Wielka Gala „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2017”

Nowe karetki w warszawskim Pogotowiu Ratunkowym

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym 2017

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

31.05.2017

24-26.05.2017

19.05.2017

15.05.2017

31.05-02.06.2017

XIII Podlaski Rajd z Ratownictwa Medycznego

07-10.06.2017

Piknik edukacyjny nad Zalewem Zegrzyńskim "Bezpieczne wakacje"

10.06.2017

Wakacyjny Konkurs Plastyczny

26.06.2017

Wsparcie ze strony służb medycznych przy obchodach upamiętniających Powstanie Warszawskie z 1944 roku

27.07-06.08.2017

W dniach 27.07 - 06.08.2017 r. jak co roku odbywały się w Warszawie uroczyste obchody upamiętniające Powstanie Warszawskie z 1944 roku. Urząd m.st. Warszawy wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizował wiele atrakcji nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale również przybyłych gości, którzy chcieli uczcić tamto wydarzenie. Już pierwszego dnia można było obejrzeć wystawę w Muzeum Powstania Warszawskiego, składającą się z 1000 pamiątek z okresu powstania. Odbyły się liczne marsze, apele podległych, biegi, spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, koncerty, m.in. Moniki Borzym „Jestem przestrzeń” czy „Chłopcy z tamtych lat”. Warszawiacy i goście z całej Polski wspólnie śpiewali wojenne piosenki. Podniosłej atmosferze towarzyszyły liczne przemówienia organizatorów i uczestników samego powstania. Tradycyjnie godzina „W” została uczczona minutą ciszy. Podczas obchodów nie mogło zabraknąć wsparcia ze strony służb medycznych. Kilka zespołów WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie stanowiło zabezpieczenie medyczne, dając poczucie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tegorocznych obchodów rocznicy. Zorganizowane punkty medyczne oraz pełna gotowość służb WSPRITS "Meditrans" pozwoliły warszawiakom i turystom czuć się  komfortowo oraz zapewniły szeroki wachlarz usług.

 

            Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w związku z wakacyjnym konkursem plastycznym „Pogotowie Ratunkowe Oczami Dziecka”

08.09.2017

      W dniu dzisiejszym, o godz.: 14:00 w Sali konferencyjnej WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie, przy ul. Poznańskiej 22 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w związku z wakacyjnym konkursem plastycznym „Pogotowie Ratunkowe Oczami Dziecka”. Jest nam niezmiernie miło, iż konkurs wywołał tak duże zainteresowanie wśród dzieci i placówek oświaty. Mimo wakacyjnego czasu otrzymaliśmy około 100 prac wykonanych dowolną techniką. Po burzliwych obradach Jury w składzie:

Przewodniczący: Karol Bielski

Członkowie: Arleta Niesłuchowska, Agnieszka Rucińska, Marcin Rejmus

Przyznało ex aequo po dwa I miejsca w obydwu kategoriach wiekowych:

4-6 lat:

  1. Tymoteusz Olkowski

  2. Hania Tkaczyk

7-11 lat:

  1. Maria Chylińska

  2. Julia Śledź

Ponadto zostały również wyróżnione prace następujących dzieci: Ola Tempczyk, Klara Kowalewska, Michał Sztobryn, Bartosz Rogala, Wiktor Konowrocki, Stanisław Kur

 

Wszystkie prace będą stanowiły część wystawy podczas uroczystych obchodów 120- lecia WSPRiTS „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie  i mamy nadzieję, że w przyszłości nasi mali podopieczni równie chętnie będą brali udział          w konkursach ogłaszanych przez nasza stację.

 

Światowy Dzień Udzielenia Pierwszej Pomocy

09.09.2017

     Z okazji Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy życzę wszystkim pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie oraz pozostałym służbom szkolącym, a w szczególności pracownikom: WOPR, GOPR, Straży Pożarnej, WORD i innym wnoszącym wkład w edukację społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy dalszej wytrwałości, niegasnącego zapału i zaangażowania podczas udzielania instruktażu, w tym jakże istotnym procesie ratowania ludzkiego zdrowia i życia.
 
                                                                                     Karol Bielski
                                                                                     Dyrektor
                                                                                     WSPRiTS "Meditrans" SP ZOZ
                                                                                     w Warszawie

 

Galeria nagrodzonych prac

            XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie

20-23.09.2017

      W dniach 20-23 września odbywały się XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. W konkurencjach wzięło udział prawie 50 załóg z całej Polski,a także delegacja ze Lwowa. W trakcie sportowej rywalizacji drużyny  musiały stawić czoła około 10 skomplikowanym zadaniom, m.in. porwaniu samolotu przez terrorystów - udzielenie poszkodowanym pomocy w wypadku masowym, ratowaniu 3 osobowej rodziny porażonej piorunem oraz próby samobójczej dwojga młodych ludzi. Sędziowie podczas każdego zadania musieli wnikliwie analizować każdy ruch i czynności medyczne wykonywane przez załogi. Po 3 dniowych zmaganiach wyłoniono 3 zwycięskie drużyny:  najlepsze okazało się Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach w składzie: Jakub Kasiński, Marcin Kasiński, Adam Łata - I miejsce, II miejsce zajęła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w składzie: Jakub Będkowski, Krzysztof Hetman i Michał Łańcucha, a III miejsce w składzie: Mariusz Nasiłowski, Kamil Bieńkowski i Ryszard Sporek - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SPZOZ w Warszawie. Naszym drużynom udało się również zająć 4, 12 i 16 miejsce oraz wygrać 3 konkurencje. Serdecznie gratulujemy wszystkim załogom i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Created in Meditrans.